Provizní systémy - nevýznamné finanční parametry

Výše vyplacených provizí všem partnerům

   Často udávaný parametr ve stylu "od roku 1996 jsme vyplatili na provizích našim partnerům 460 000Kč". Uvedená celkem vysoká částkaale tvoří asi 10 tisíc Kč měsíčně - to je na slabší výplatu jednoho člověka na část úvazku nebo přivýdělek pár studentů, kteří mají stránky, obsah, techniku i čas zadarmo, ale ne na reálnou práci a slušný výdělek z provizí. Podobná čísla tedy berte s rezervou.

   Tento parametr je tedy spíše marketingový a s reálnou možností výdělku a případnými propočty efektivity má často pramálo společného. Dané číslo je třeba tedy brát s rezervou, případně rozpočítat na počet měsíců a provizních partnerů.

Minimální částka pro výplatu peněz

   Provizní systémy obvykle nevyplácí libovolnou částku, ale vyplatí provizi až od určité nastřádané hodnoty. České minimum je 200Kč, ale často je tato částka vyšší a pohybuje se mezi 500-1000Kč.

   Tento parametr o provizním systému příliš nevypovídá, pokud chcete na provizích opravdu vydělávat, je to parametr bezvýznamný. Funkční a kvalitní provizní systémy mají částku základní pro výplatu provize obvykle vyšší.